- Zpět - Stříbrná Skalice
2005
Ve dnech 31. července až 13. srpna uspořádal náš sbor již po třinácté Letní hasičský tábor, stejně jako loni v prostorách skautské základny ve Stříbrné Skalici. Pětatřicet dětí od 8 do 15 let užívalo tradičních letních radovánek, i když vinou chladnějšího počasí pouze na souši. Hlavní náplní činností bylo opět cykloturistika, a tak téměř každý den vyrážely skupinky na výlety po okolí. Dvoutýdenní pobyt byl navíc vyplněn celotáborovou soutěží oddílů, se zaměřením na poznávání historie Země a lidstva, a také soutěžemi jednotlivců, ve kterých mohl každý ověřit svou fyzickou zdatnost, obratnost, zručnost i inteligenci. Nechyběla ani návštěva Památníku Josefa Lady v Hrusicích a velkým zážitkem pro všechny byl nepochybně přílet vojenského vrtulníku, jeho prohlídka, seskok parašutistů, ukázka záchrany v nepřístupném terénu, to vše zakončené výsadkem balíčku se sladkým obsahem. Ke správnému táboru neodmyslitelně patří táborák, zvuk kytary, písničky, stejně jako oblíbená diskotéka nebo trochu obávaná stezka odvahy. Nechybělo nic. Pohodový průběh tábora, umně řízený početnou skupinou vedoucích a instruktorů, nenarušila žádná nepříjemná událost, ani vážnější zranění. Minimum zbytků jídla, a naopak množství „nášupů“, bylo tím nejlepším oceněním bezchybné práce kuchařek. To, že se tábor vydařil a líbil, nejlépe dokládá to, že již nyní je velký zájem o další podobné akce.