Nymburk
14.6.2014

Druhý červnový týden se vrátila na stadion do Nymburka krajská soutěž v požárním sportu dobrovolných a profesionálních hasičů. Celkem 10 týmů profesionálů, 12 týmů mužů a 11 týmů žen z řad dobrovolných hasičů přijelo poměřit síly a pokusit se získat postup na MČR do Českých Budějovic. Soutěž začala pro dobrovolné hasiče v sobotu za velmi příjemného počasí: ani teplo, ani zima a když zapršelo, tak se to docela hodilo, byla potřeba trošku postříkat dráhu neboť se prášilo. Dopoledne začali muži během na 100 m překážek, po obědě ženy a s hodinovým skluzem se odběhala i štafeta 4x100 m. Po prvním dni si naši chlapci vedli velmi dobře. Páté místo souhrnně za družstvo ve stovkách bylo velmi pěkné a to nám chyběl Kozáček, jehož čas by nás určitě posunul na čtvrté místo. S obavami jsme po kraji v Mladé Boleslavi očekávali štafetu, kde musel Martina na hadicích nahradit Joska. Nakonec překvapil nejen Joska, ale všichni. Byla to ale paráda, pěkné překážky, na hraně předávky, ale vynikající čas, který nám zajistil čtvrtou příčku. Po prvním dni celkově 4 příčka.

Druhý den následovala královská disciplína - požární útok. Jako vždy tato disciplína velmi přeházela umístění z předešlého dne. Postup to stálo kluky z Pískové Lhoty, kteří by si s ohledem na jejich pěkné výkony postup více než zasloužili. Nás naštěstí žádná přeháňka nepřešla. Kluci podali bezvadný výkon, oni to snad "i trošku" umí. Čas 27,78 nám zajistil třetí příčku a klukům na krk bronzovou medaili v této disciplíně. Celkově to sice nedalo na víc než na bramboru, ale byli jsme maximálně spokojeni, protože byla zasloužená. Maximální výkony, nic jsme nepokazili a soupeři pak byli lepší. Mohli jsme se alespoň radovat z toho, že náš okres bude na Mistrovství republiky zastoupen družstvem žen ze Zibohlav, které si vybojovalo postup z druhého místa. Moc jim to přejeme, protože zibohlavské holky měly být na MČR už minimálně 3 roky nazpět.

Závěrem pochvala všem našim soutěžícím, předvedli moc pěkné výkony!!!

Přehled výsledků ve fotogalerii.

Text i foto: Kamila