SDH SDH Klučov
Červený Hrádek
15.10.2005
Třetí říjnový víkend se uskutečnilo I. kolo hry Plamen – branný závod. Organizací této soutěže se ujal sbor v Červeném Hrádku. Soutěži přálo slunné počasí a měla pěkné obsazení v počtu 16 hlídek – 2 v kategorii mladších a 14 v kategorii starších. My jsme nominovali 2 hlídky za starší kategorii a jednu za mladší. Již doma při soutěži jednotlivců byly karty rozdány. Hlídka Klučov byla sestavena ze čtyř členů, kteří v loňském roce vyhráli branný závod v oblastním kole, trénink ukázal vynikající střelbu všech členů a o jednotlivých kontrolách jsme vůbec nepochybovali, že je zvládnou bez chyb. Druhá hlídka Klučov A, byla sestavena z větší části z nováčků, střelba nic moc a vůbec jsme si nebyli jistí, zda se zvládli všichni vše doučit. Přesto se nakonec ukázalo, že si to můžeme spočítat a představovat jakkoliv a dopadne to úplně jinak. Prvenství mezi hlídkami nakonec získalo družstvo Klučov A, které mělo pouze 2 trestné body na střelbě a 5 za špatné zorientovaní mapy. Favoriti nenastříleli a střelba s 11 trestnými nakonec rozhodla až o 3 umístění. Mladší žáci obsadili 2. místo za Červeným Hrádkem. Do II. kola hry Plamen na jaře si naše družstvo starších přinese za branný závod 1 bod a družstvo mladší 2 body. Atmosféru soutěže můžete vidět na fotografiích.