SDH SDH Klučov
Kostelec n.Č.l.
24.6.2005
Krajské kolo hry Plamen a Požárního sportu dorostu se v roce 2005 konalo na území našeho okresu, v Kostelci nad Černými lesy. Získali jsme tak částečnou výhodu v jednodušší dopravě na místo soutěže a tak nemuseli absolvovat úmornou cestu v horku, které zrovna v tyto dny panovalo. První den soutěže se konaly 2 discipliny – štafeta CTIF a branný závod. Na první z nich jsme obsadili 3. místo (ačkoliv rozmístění jsme určili až těsně před startem) a branný závod naše pětka v sestavě (Filip, Lenka, Michal, Pepa a Babula) zvládla na jedničku. Náročný terén a šílené vedro nedávalo moc šancí na dobré umístění, ale navzdory čtyřem trestným bodům ze střelby a s podporou několika čekaček naše družstvo tuto disciplínu vyhrálo, to už se několik let nestalo.Večer jsme proto šli spát zcela v klidu, vypadalo to dobře. O to více se nám nedařilo druhý den. Hned první disciplina štafeta 4 x 60 m nám dala na frak, protože první pokus „D“ za předávku a druhý pokus „D“ za seskok Pepy z kladiny. I v tom vedru nás polilo horko, ale stále se dalo hodně zachránit. Štafeta dvojic nás však dostala zcela na lopatky. Michal se dotkl kužele a bylo to 10 trestných vteřin a umístění 10. Teď jsme věděli, že už nám nic nepomůže. O to víc mrzelo, když jsme obsadili výborné 2. místo na útoku CTIF s časem 54 a bez trestných bodů. Pak už jsme jen čekali na požární útok.. Závěr soutěže provázela směs vzteku a lítosti, protože letošní družstvo na to opravdu mělo, časy nemusely být žádné extra a šlo tedy pouze odvést ve všech disciplínách standardní výkony a nedělat zbytečné chyby. Škoda, záměr se nepodařil, bohužel i to ke sportu patří. Příští rok odchází Filip a tím se nabízí otázka, kdo místo něj obsadí důležité posty při všech disciplinách – hadice na štafetách, balení při dvojicích, rozdělovač nebo pumpování. Nebude to jednoduché, ale příští rok budeme bojovat znova. Závěrem lze říci, že při vší smůle, která naše závodníky provázela, to byla pěkná soutěž a naše družstvo navzdory neúspěchům, makalo s plným nasazením do posledních chvil. Bramborová medaile ani nemrzela, chtěli jsme postoupit, třetí místo by to nezachránilo.