Závody v Pískové Lhotě
4.9.2011

První „školní“ víkend pro některé z nás znamenal „hasičský maratón“. V sobotu jsme se zúčastnili jako tradičně Polabského stovkování, navečer jsme se sešli s dětmi na akci nazvané „Rozlučka s létem“, při které děti hledali poklad královny lesa a v neděli pokračovali celodenními závody opět v Pískovce.

Jelikož jsme celou dobu fotili, rozdělíme tyto dva dny do dvou částí. V té první se poohlídneme za Polabským stovkováním a pozdější rozlučkou s létem. V sobotu ráno tradičně vyrazilo několik nadšenců na soutěž ve stovkách, která je již třetím rokem zapojena do Poháru velkopopovického kozla, kde soutěží spousta hvězd hasičského klání. Letos nás jelo 6 – Jana U., Lucka S., David, Měřa, Babula a Josef. Soutěž zahajovaly ženy a z naší party skoro doslova Jana, která měla startovní číslo 3. Od rána nám krásně svítilo sluníčko, tak nebylo divu, že si daly Jana i Lucka svoje klasické časy a udělaly si tím radost z posledních stovek letošního roku. Odpoledne nastoupili na startovní čáru muži. Nejvíce se to zde povedlo Babulovi, který se jako vždy pokoušel střílet rozdělovač a, světe div se, tentokrát se mu to povedlo v obou pokusech. Joska byl určitě natěšený z republiky, kde dal sedmnáctku. Bohužel se mu moc po bujaré noci nevedlo. Zdeněk a David podali své standardní výkony a byli rádi, že se soutěže zúčastnili. Po stovkách se vydala většina z nás zpátky do Klučoval, kde už čekalo spousta natěšených dětí na poklad.

Text: Janča