Lipoltice
24.4.2010

V sobotu jsme se vydali na soutěž do Lipoltic. Dlouhá cesta Avií nás nakonec dovedla do cíle. Velká zelená plocha mezi poli na okraji Lipoltic byla již poseta červenými auty hasičů. Po nástupu jsme se rozdělili. Mladší se vydali na štafetu 4 x 60m, která byla udělaná člunkově. Naši prckové i přes rychlé jednání, povinné podání hlášení a rychlé vysvětlování postů zvládli disciplínu skvěle. Starší se mezitím bravurně poprali se štafetou dvojic. Na odlehčení nám Pardubičtí hasiči předvedli rychlé rozstříhání auta a záchranu osob. Profesionálové odjeli a my mohli začít znova. Starší se vydali na štafetu a mladší na dvojice. Po náročných výkonech přišla na řadu odměna v podobě párku v rohlíku a klobásy. Polem se začaly ozývat burácející mašiny. Přehodit terče, které byly nástřikové a to nás trochu zarazilo, napustit vodu a útoky mohly začít. První se do toho pustila mrňata. Bohužel nám štěstí moc nepřálo. Proudy si spletly strany a Míše se rozpojila proudnice. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Druhý pokus byl trochu oříšek pro Álu, ale nakonec to všichni zvládli a útok dokončili. Starší na tom nebyli o moc lépe. Tomík spadl na základně a i přes to, že to muselo bolet, zvládl potom svůj post na jedničku. Všichni jsme se převlékli, uklidili nářadí a zahráli společně nějaké hry. Po nástupu jsme všichni spokojeně a opět se spálenými tvářemi odjížděli domů. Mladší se vraceli hrdě s pátým místem, starší se čtvrtým místem a tréninkem, který odhalil nedostatky pro Okresní kolo, které už klepe na dveře.

Text: Lucie
Foto: Jirka Havlín a jeho asistenti