Ratenice
10.9.2005
VI. kolo Podlipanské ligy se konalo o v sobotu 10.září v Ratenicích, pořadatelem byl nováček této soutěže. Už v průběhu týdne nám bylo jasné, že zajištění účasti našich družstev na této soutěži vůbec nebude jednoduché. Neměli jsme řidiče hasičské avie, chyběla nám osobní auta, Honza měl službu atd. Teprve v pátek večer se nám podařilo sestavit všechna soutěžní družstva a doladit složitou dopravu. Ráno bylo samozřejmě všechno jinak. Ti co měli jet tak nejeli a opačně, Kamile stačili ráno nabourat jejich „zánovního Favorita“, Gabča neměla auto, Janička zas měla jiné .... prostě „Kocourkov“. Zázrak, že jsme se nakonec na soutěž dostavili. Prvním překvapením pro nás bylo, že pořadatelé nechtěli startovné po dorostu (Ratenice jsou hvězdy ligy). Stejně by to ale jinak nešlo, protože Kamila zapomněla kromě foťáku, taky peníze, tak musela udělat z vlastního sboru totálního „sociáše“, no ostuda hned na začátku. Od samotné soutěže jsme nečekali nic fatálního, zvláště když více jak polovina členů družstev dospělých nebyla zrovna „OK“ po oslavě Janiných narozenin. Jano, vše nejlepší!!!!! Začátek dne tedy v žádném případě nebyl příjemný, o to více nás všechny překvapil krásný závěr. Naše družstva obsadila ve všech kategoriích 1. místa. Družstvo „B“ dětí se umístilo na nádherném 3. místě. Při vzpomínce, jak jejich pokus probíhal by vás určitě jímala hrůza. Každý si vybral co chce dělat, jednou si to zkusil a šli na to. Čas kolem 26 s byl přímo fantastický. Asi to tak zkusíme víckrát. Družstva dorostu, která se opět účastnila mimo soutěž, by obsadila v kategoriích dospělých 2. místa. Jejich výsledku si rateniční natolik vážili, že jim dali aspoň diplom. Děkujeme za uznání a ocenění výkonu našich dorostenců. Co zbývá dodat na závěr? Domů jsme přivezli 2 rekordy ligy, ze kterých máme velikou radost (můžete se podívat v aktuálních výsledcích ligy), ale hlavně bezva pocit z prima party, která se poslední dobou stále více utváří a to snad jen k lepšímu. Na závěr už jen poděkovat Martinovi z Plaňan, který zachránil naše stránky tím, že nám nafotil naše družstva při jejich pokusech.

1. Klučov23,20
2. Církvice24,50