- Zpět - Závěrečka 2008
01.11.2008

Závěrečka aneb Finále SDH Faktor 2008

První listopadový podvečer zažila naše sokolovna opět pořádné hemžení! Na pořadu dne bylo vyvrcholení soutěže SDH Faktor 2008. V publiku i odborné porotě zasedla celá řada celebrit i vzácných hostů, pečlivě připravená byla režie a samozřejmě především soutěžící. Celým programem obratně provázela dvojice zkušených moderátorů. Své soutěžní číslo pak postupně představila nejmladší skupina „Kůzlata“, ve střední kategorii „Šoumeni“ a nakonec blíže nepojmenovaný spolek přátel létajícího hmyzu, dejme tomu „Medáci“. Soutěž okořenila svými živými vstupy již několikrát vítězná kapela SDH K-band, filmové dokumenty zase představily účastníky při jejich činnosti během celé sezóny, při sportu i aktivním odpočinku. U některých opravdu odvážné využití volného času! Velký úspěch měl zejména film o skupině poloprofesionálních mejdanistů a slavičů všeho možného, legendární RR. Oceněni byli ti, kterým už byla jejich kategorie příliš malá a přecházejí do vyšší „kubatůry“, a zvláštní ocenění obdržel i jubilant večera, již šedesátinásobný účastník, Jirka Šeda. Všichni účinkující byli při závěrečné společné písni, s textem napsaným speciálně pro tuto příležitost (!!!), odměněni zaslouženými ovacemi.

Následná volná zábava a raut, s množstvím lahůdek pevného i tekutého skupenství, pokračovala do pozdních hodin.

V týhle partě se nuda nechytá. Tak zas někdy…

Text: Honza
Foto: Jirka