- Zpět - Oslavy v Chrášťanech
01.07.2006
Dne 1. července slavila obec Chrášťany 700 let svého trvání. Náš sbor byl pozván starostou obce k účasti na oslavách a současně požádán o malou ukázku naší činnosti – požárního útoku. Rádi jsme pozvání přijali, protože spolupráce našeho sboru s obcí je již tradicí, část členů našeho sboru je právě z této obce a vůbec jsme se těšili co za program bude následovat. Že to bude nelehký úkol jsme věděli hned poté, co naše družstvo dorostenců vyhrálo Kraj a termín Mistrovství republiky se shodoval právě s tímto datem. Klučovská avie v Liberci, s ní část družstva Michal a Babula a taky sem tam nějaký materiál, který by se hodil. Lenka bude souhlasit, protože do toho příšerného rozdělovače fakt to béčko nepasovalo. Přemístění personálu i materiálu jsme nakonec zvládli za pomoci starosty, který nám zajistil dopravu ávií sboru z Bříství a současně zajistil i několik pomocných rukou navíc, které pomohly s nošením mašiny. Ukázka se nakonec docela povedla, diváci byli spokojeni a my jsme jménem sboru darovali obci hasičské hodiny, které budou odměřovat dalších 700 let. Doufejme, že nás zase pozvou. Závěrem lze říci, že to byla povedená akce. O tom svědčí fakt, že jsme tam vydrželi až do samého konce. Program byl bohatý – vystoupení mateřské i základní školy, vrtulník s parašutisty a záchrana raněného, zatančení besedy v podání našich – Jirka, Evík, Hanina, Zuzka, Pavel, zpěv Jitky Zelenkové, nejen pro ty staršího ražení kapela Telegraf, břišní tanečnice, ukázka historických vozidel, motocyklů, autobusů – prostě toho bylo moc. Prima akce a taky dobrý pocit, že jsme jednou mohli poděkovat tím co umíme za to, že naši činnost někdo podporuje. Ten útok nebyl nic moc, ale o to přeci vůbec nešlo.