01.08.2015

Prázdniny mají být plné dobrodružství, tak jsme za jedním takovým vyrazili i my.

První srpnový víkend jsme se s družstvem mladších žáků a našimi kamarády z SDH Tuchoraz, Poříčan, Českého Brodu a Ratenic vydali do Tuchoraze na místní tvrz. Tam jsme si postavili stany, rozdělili se do družin a s radostí se pustili to plnění táborových úkolů.

Celý víkend se nesl v duchu středověku, urozených dam a statečných rytířů. V různých soutěžích se naše družiny snažily získat 7 rytířských cností. Ti nejúspěšnější byli nakonec v rytířském sále tuchorazské tvrze pasováni na rytíře.

Kromě plnění úkolů jsme si také stihli opéct buřty, pořádně si zaskotačit na táborové diskotéce a ti nejodvážnější dokonce zvládli projít i noční stezku odvahy, které vedla temným lesem a byla plná strašidel. Odměnou jim bylo získání jedné z rytířských ctností – odvahy.

Text: Lůca
Foto: Lůca a Lída