- Zpět - Školení vedoucích mládeže
16.11.2012

V pátek a v sobotu 16.-17. listopadu 2012 uspořádala Okresní odborná rada mládeže školení vedoucích mládeže. Tak jako v předchozím roce se setkání uskutečnilo v důstojných prostorách zámku v Kostelci nad Černými lesy.

Sešlo se zde celkem 46 členů jednotlivých SDH, kteří měli zájem získat kvalifikaci potřebnou pro vedení mládežnických kolektivů. Z našeho SDH se školení zúčastnilo 6 členů, kteří si chtěli zvýšit kvalifikaci nebo zopakovat a doplnit znalosti potřebné pro práci s mládeží. V pátek byli zasvěceni do základů pedagogiky a psychologie, v sobotu dopoledne se v místní sokolovně seznámili s pravidly soutěží mládeže. V rámci odpoledního programu proběhla zajímavá prezentace občanského sdružení Asociace dobrovolných záchranářů o poskytování předlékařské první pomoci.

Závěrem došlo k hodnocení znalostí formou testů, po kterém následovalo rozdání Osvědčení pro jednotlivé stupně kvalifikace.

Text a foto: Kamila a Jirka