- Zpět - Cvičíme, cvičíme, cvičíme...
29.12.2011

Zdravé tělo, zdravý duch, být stále v kondici - to se stalo náplní našich žen scházejících se pravidelně každou středu a neděli v Klučovské sokolovně. Ženy i dívky na kondičním cvičení pod vedením cvičitelky Kamily Havlínové ničí svá těla do poslední kapky potu. Po namáhavé práci doma i v zaměstnání zapomínají na křičící děti a hladové krky manželů a myslí jen na to, kolik kilo musí ještě shodit, aby už mohly zase do plavek. Je to dobře, že myslí také na sebe. Vždy odchází fyzicky úplně zničené, ale přesto spokojené, že pro sebe něco udělaly.

Myšlenky cvičenek ze zdravotního cvičení Jany Hyblerové a Dany Doktorové jsou trochu jiné. Stihnou nejen protáhnout svá těla, ale probrat i starosti a radosti s vnoučaty, kde nás co bolí, jaká bylinka je na co dobrá a co na jaře zasadit na zahrádku. Někdy si i zatančíme, ale už to zas tak nepřeháníme, protože věk některých z nás se blíží k sedmdesátce. O to větší zaslouží obdiv, že svá těla udržují stále v pohybu. Na konci roku na vánoční besídce se nejen vzájemně pochlubíme s cukrovím, ale i si s chutí společně zazpíváme.

Text: Jana
Foto: Bára