- Zpět - Zimní halová soutěž
14.03.2010

V původně plánovaném únorovém termínu jsme museli halovou soutěž odložit, protože díky sněhové nadílce na střeše naší sokolovny do ní byl vstup zakázán. Sešli jsme se tedy až v náhradním termínu v neděli 14. 3. Do sokolovny se sjelo nečekané množství týmů z okolí. Od sousedních Poříčan, přes přátele s Kostelce, Plaňan, Tuchoraze až po Červený Hrádek, Cerhenice, Pečky či Žiželice. Dětí bylo opravdu tolik, až se někteří báli, aby ta sokolovna přece jen nespadla. Po prezenci a slavnostním zahájení, kterého se jako vždy ujala Kamča s Honzou, kteří všem vysvětlili pravidla soutěže a tak se mohlo začít. Tuto soutěž jsme pojali spíše jako test zručnosti, šikovnosti, rychlosti a inteligence, ale i tak trochu hasičsky. Každý ze soutěžících musel projít 15 stanovišť, kde splnil úkol a výsledek se mu zapsal na kartičku. Někde skákal do dálky, dělal dřepy, popral se s člunkovým během či sedolehy. Jinde skládal obrázek, spojoval přísloví, hádal pohádkové postavy, musel obkreslit obrázek nebo se snažil zapamatovat si co nejvíce věcí. Pro šikovnost si mohl hodit šipky, shodit kuželky, udělat z papíru nejdelšího hada, pochytat co nejvíce ryb nebo se trefit koulí do kbelíku či co nejrychleji zapojit spoje v hadicovém kole. Děti byly rozděleny do tří kategorií podle let, takže přípravka to měla někde trochu ulehčené, zatímco ti starší se s jednotlivými disciplínami už museli pořádně poprat. Po splnění všech úkolů jsme potřebovali získat trochu času na zpracování výsledků a tak si všichni zatím mohli v improvizovaných podmínkách vyzkoušet, jak asi vypadá běh na 60 metrů překážek. Na ostro si to všichni můžou přijet vyzkoušet za měsíc na naší Klučovskou ulici. Zbytek času do závěrečného vyhodnocení byl věnován různým hrám, kterých se všichni účastnili s neutuchajícím nadšením a neubývající energií.

Při závěrečném vyhodnocení byli v každé kategorii odměněni tři nejlepší diplomem a cenou. Ani ostatní však neodjížděli s prázdnou, pro každého se nějaká ta maličkostí našla. Celá soutěž se povedla a i přes časový skluz, který jsme v průběhu soutěžení nasbírali, to bylo velmi podařené nedělní odpoledne. Všem bychom proto rádi poděkovali za účast a doufáme, že se jim u nás líbilo a snad dorazí v brzké době zase. Těšíme se na všechny na Klučovské ulici 17.4.

Text: Lucka
Foto: Jirka