- Zpět - Horní Malá Úpa
2007

Tak jsme se konečně dočkali odjezdu na náš oblíbený zimní tábor. Všichni se velice těšili a účast byla veliká. Nakonec nás přes nečekané obtíže (Babulova příhoda s rukama) odjelo 24 sněžníků. V neděli 4.března jsme na Váze jen tak tak zabalili všechny věci a sportovní náčiní do přistavených aut a vyrazili vzhůru k již známé chatě v Malé Úpě. Při dané předpovědi počasí jsme pochybovali, že vůbec někde nějakej sníh najdeme, a že nám naše lyže a prkna budou sloužit i k něčemu jinému, než jen jako nezbytná spoluzavazadla. Zděšení v našich očích se stupňovalo, když jsme se blížili k cíli a po sněhu nebylo nikde ani stopy. Všude to kvetlo a sluníčko pálilo jako na jaře. Chata však byla správně zasněžená a sjezdovka hned lákala k prvnímu sjezdu. Všichni se vybalili, hlavní kuchaři prozkoumali kuchyň jestli náhodou nepřibyl nový spotřebič a chlapci hledali prkna a lyže, aby co nejdříve mohli vyrazit na sjezd. Lyže nám tady snad přece jen k něčemu budou. Každý nasadil to co měl a i přes to, že oproti loňsku tu byla jen 1/3 sněhu, všichni vyrazili směr sjezdovka. Nikdo se nevyhnul pádům a každý si pořádně užil sněhu. Naši běžkaři obhlédli běžecké tratě a přišli i na to, že sníh nemusí být všude (chudáci v Maršově si mysleli, že je navštívila návštěva z kosmu, když se tam objevili naši běžkaři). Ani na chatě jsme se nenudili. Oprášili jsme vědomosti v A-Z kvízu (někteří ukázali jak jsou chytří). Navštívili nás také profesionální tanečníci, kteří se utkali v soutěži STAR DANCE, „když hasiči tančí“. Povinné tři tance daly zabrat většině soutěžících a na Kamiliny kreace nikdo neměl. Ukázali jsme si jak asi vypadá namlouvání a to hned v několika stoletích – vesmír, pravěk, středověk, přítomnost, budoucnost. Rozdíly mezi pravěkem a budoucností byly dost výrazné. Jako loni jsme si užili reje masek. l letos se tu sešla nejrůznější škála všech možných potvor, pohádkových bytostí a dokonce i sportovců. Užili jsme si spoustu legrace, zahráli jsme si plno bláznivých her. Sluníčko svítilo a vypadalo to, že sníh asi bude brzo pryč. Stihli jsme poslední letošní lyžování a poslední hrátky ve sněhu. Kluci si ho však chtěli užít do poslední chvíle a do posledního zbytku sněhu. Proto na závěr nechyběla „Zimní olympiáda“, kde jsme si užili sněhu asi nejvíce. Nakonec jsme si jako správní hasiči zkusili hru na zásah v hořící chatě, kde bylo plno dýmu a ohně. Uvěznění lidé volali o pomoc a čtyřčlenné skupiny pro ně nasazovali vlastní životy. Při posledních dvou akcích jsme byli všichni zcela pohlceni dramatickými událostmi, že si nikdo ani nevzdech, aby tyto významné události fotograficky zdokumentoval. Týden utekl jako voda z roztátého sněhu a my se museli pomalu balit. Udělali jsme poslední foto, naskákali do tranzitů a vyrazili k jarnímu domovu.

Text: Lucka Hyblerová
Foto: kdo si vzpomněl, že s sebou má foťák