SDH SDH Klučov
Kolín
21.5.2016

Letošního okresního kola hry Plamen, které se stejně jako v předchozích letech konalo na Kolínském atletickém stadionu M. Tučka, se zúčastnilo 16 družstev v kategorii mladších žáků a 12 v kategorii starších žáků, z toho se 6 družstev chtělo pokusit v rozšířené pohárové soutěži o postup do vyššího, tedy krajského kola celostátní Hry Plamen. Za nás byla do soutěže přihlášena dvě družstva mladších žáků a jedno družstvo starších.

Po krátkém zahájení se rozdala startovní čísla a mohlo se začít s tréninkem na předem perfektně připravené dráze. Prostory stadionu dovolovaly souběžné plnění několika disciplín v obou kategoriích, což urychlilo průběh soutěže. Soutěž byla zahájena štafetou dvojic mladších a souběžně probíhaly štafety 4 x 60 starších, pak se kategorie i disciplíny zaměnily. Po obědě byl odpolední blok soutěží zahájen požárním útokem mladších a souběžně štafetou a útokem CTIF starších. Vyvrcholením a zároveň rozhodující disciplínou pro postup do krajského kola pak byly útoky starších žáků. Pak následovalo vyhodnocení, předání diplomů a poděkování starostky OSH všem zúčastněným za předvedené sportovní výkony a blahopřání vítěznému družstvu starších žáků Klučova, které obhájilo loňské prvenství a postupuje tedy do krajského kola, které se koná 24.-25. června v Kladně. Naše mrňata se umístila na pěkném druhém místě – „A“ a „B“ na 14. Obě družstva za své výkony zaslouží velikou pochvalu!!! Atmosféru soutěže v pěkném slunečném počasí vám přiblíží fotografie, výsledky jsou v přiložených tabulkách.

Text i foto: Jirka