8.7.2015

Ačkoliv naše družstvo starších žáků nezopakovalo loňský úspěch z Vlašimi, kdy postoupilo na MČR do Brna, přesto i na letošním Mistrovství v Praze byli k vidění naši kluci.

Za Středočeský kraj postoupila družstva z Pískové Lhoty a ze Sloupu.

Právě družstvo ze Sloupu doplnili naši kluci Jirka Sládek a Kuba Kaše. Kluci se s družstvem znají už delší dobu z Podlipanské ligy, udělali si pár společných tréninků a mohli společně vyrazit do Prahy.

SDH Sloup skončil na Mistrovství České republiky na pěkném 8. místě. Toto umístění by asi před republikou brali, ale po průběhu prvních dvou dnů určitě ne.

Hned v první disciplíně – ZPV, brali medaili za 3. místo, které vybojovala hlídka s našimi borci. Ještě před předposlední disciplínou drželi medailovou pozici, ale pak přišel kolaps, možná způsobený nervozitou a poslední místo na dvojicích a až 13. na požárním útoku, znamenalo již zmiňované 8. místo.

I tak velká gratulace, slušná práce.

Text i foto: Zdeněk