SDH SDH Klučov
Kolín
19.6.2015

Téměř po měsíci jsme se opět vrátili na nám již důvěrně známý atletický stadion A. Tučka v Kolíně, abychom si porovnali síly s vítězi okresních kol hry Plamen ze středočeského kraje. Krajského kola se zúčastnilo 12 družstev kategorie starších žáků.

Soutěž začala v pátek odpoledne slavnostním nástupem a hned se začalo s tréninkem na štafety 4x60m, což byla úvodní disciplína tohoto dne. Po ní následoval branný závod v rovinatém terénu v bezprostřední blízkosti stadionu. Po těchto dvou disciplínách jsme v pátek večer končili na 9. místě. Sobotní program začínal štafetou 400 m CTIF a souběžně byly zahájeny štafety dvojic. Po obědě, který se podával přímo na stadionu byl odpolední blok soutěží zahájen útokem CTIF a vyvrcholením pak byly následné požární útoky. To byla jediná disciplína, kde naše družstvo přímo zazářilo a s vynikajícím časem 21,76 získalo v této disciplíně 1. místo. Znamenalo to jednak posun na výsledné 7. místo, ale i diplom za nejrychlejší požární útok. Naši borci si díky tomuto vítězství vychutnali i malý okamžik slávy, když diplom na bedně přebírali. Následovalo závěrečné vyhodnocení a poděkování starostky OSH Kolín všem zúčastněným za předvedené sportovní výkony a blahopřání vítězným družstvům Pískové Lhoty a Sloupu, kteří postupují na MČR hry Plamen, které se koná 8. - 12. července v Praze. Poháry a diplomy vítězům předávali vzácní hosté ředitel HZS Kolín pplk. Ing. Dynybyl a starosta města Kolín Bc. Rakušan.