Klučovská ulice 2010
17.4.2010

V sobotu 17. 4. ovládlo ulici k sokolovně opět po roce rušno v podobě „Memoriálu Radka Slámy – Kóči“. Brzy ráno technická četa uzavřela ulici, postavila překážky a mohlo se začít soutěžit. Podání přihlášek bylo do středy a proto jsme již věděli, že účast bude opravdu hojná. Po nástupu, kde byli všichni přivítáni se ještě upřesnila pravidla, pak se předala kytice paní Slámové, která se vydala zapálit svíčky a položit květiny Kóčovi a soutěž mohla začít. První vyráželi na trať 60 m mladší žáci a my jsme všichni očekávali v jaké formě se předvedou naši nejmenší, Jirka, Ondra, Kuba, Tomík a Šárka. Ladné přelezení či přeskočení kozy, rychlé nohy na kladině a bezchybné zapojení proudnice, tak to byly výkony, které jsme mohli s potěšením sledovat. Mezi mladšími tu však také byla Míša, David a nováčci Ondřej s Anežkou, kteří se i přes to, že to byly jejich první závody, poprali s hadicemi velmi dobře. Na řadu přišla přípravka. Zde jsme měli dva zástupce. Nám již známého Álu a nováčka Jiříka. V prvním pokuse bylo vidět, že si kluci hadice jen osahávali, ale v druhém pokuse, jak by řekl Babula, to tam už naprali naplno. Na dráhu se přemístila bariéra a mohli začít starší žáci. Zde již byla vidět Zdeňkova pevná trenérská ruka. David, Verča a Anet předváděli své letité zkušenosti a pilný trénink. Nováčci se však také nenechali zahanbit, a proto jsme mohli na dráze vidět také slušné výkony Lukáše, Pepy, Petra a Filipa. Po vyhlášení výsledků, polední pauze a přestavbě dráhy, přišla na řadu soutěž ve stovkách. Zde jsme měli také několik favoritů. Dorostenky byly v plné zbroji, jak by ne pod vedením Michala jako trenéra jim to běhalo samo. Janča po celoročním pilném tréninku s přehledem, před Janovickou Markétou, vyhrála první místo. Lenka se držela na čtvrtém a ani zbytek holek nám neudělal ostudu. U kluků bojoval Michal o pohár, který vyhrál minulý rok o dvě desetinky před Martinem, ale letos mu bohužel jeho čas na obhajobu nestačil. Pohár však díky Martinovi zůstal přeci jenom v Klučově. Všichni byli odměněni, ceny, diplomy i poháry byly předány. Závěrem můžeme říct, že na tuto ulici budeme dlouho vzpomínat. Nejen proto, že tu bylo přes 160 závodníku, snědlo se 13 kilo párků a usmažilo vaječných chlebů ze 7 bochníků, k dobré atmosféře soutěže přispělo svým dílem i pěkné jarní počasí. Po uklizení ulice a sokolovny jsme ještě poseděli u grilovaných klobás a s červenými tvářemi od sluníčka zhodnotili celý, velmi úspěšný den.

Text: Lucie
Foto: Jirka