03.12.2005
V sobotu jsme pro naše nejmenší připravili tradiční mikulášské setkání, ovšem tak trochu v netradičním pojetí. Chtěli jsme jim připomenout staré vánoční tradice, které si ale všichni mohli vyzkoušet doslova na vlastní kůži. Naše sokolovna všechny vítala příjemnými melodiemi starých českých koled a neméně příjemnou vůní „svařáku“, o který měli zájem zejména dospělí. Malí návštěvníci se rychle zorientovali v adventním hemžení a tak si mohli vlastníma rukama vyzkoušet jak uplést vánočku, ozdobit perníčky, okrájet jablka na štrúdl, vyrobit ozdoby na stromeček, ulovit kapra, zabalit ježíškovi dárek, ale taky zkusit házet pantoflem, pouštět lodičky ze skořápek a spoustu další zábavy. Z pilné práce byly později vytrženi hlučným příchodem čerta následovaným důstojným Mikulášem a půvabným andělem, kteří přinášeli plný koš dárků. Ty ovšem dostávali jen Ti hodní a navíc k tomu museli zazpívat písničku nebo přednést nějakou básničku. Ne všichni měli čisté svědomí a tak se někteří dlouho zdráhali předstoupit před vševědoucího Mikuláše a přiblížit se k nebezpečnému pekelníkovi. Na závěr jsme shlédli malou ukázku country tanců, kterou si mladí tanečníci připravovali pro večerní mikulášskou zábavu. Atmosféru příjemného odpoledne Vám přiblíží následující obrázky.
Na závěr aktuální informace pro všechny: Těšte se na Hasičský bál, který jsme se rozhodli uspořádat v příštím roce. A termín??? 18. března 2006!