- Zpět - Setkání naší „Staré gardy“
21.03.2015

Po skončení Shromáždění delegátů okresu se ještě uskutečnilo i malé setkání s našimi nejstaršími členy, jak říká Kamila „Starou gardou“. Kromě pana Dobrovolného, nejstaršího člena našeho sboru, který o sobě rád říká, že je jediný dobrovolný hasič s velkým „D“, kterého navštívili zástupci sboru doma a vyřídili od něj omluvu, že se zrovna dneska na žádný mejdan necítí. Jinak se sešla „Stará garda“ téměř kompletní, počínaje panem Chlumským, nejstarším z přítomných, dále Vlastimil David, Emilie Bunešová, Fanda a Jarda Vlkovi a Jarda Novák. K mému velkému překvapení mě Jana odchytila a vtáhla do této znamenité party, ale ne jako fotografa, jak jsem zvyklý, ale jako právoplatného člena této vybrané společnosti. Usoudil jsem, že asi potřebovali alespoň o trochu snížit věkový průměr!! Musím ale přiznat, že mi s nimi bylo dobře. Milým překvapením je, jak jsou (nebo jsme??) i v tomto věku stále čilí, aktivní, rádi se baví a hlavně jak jsou stále rádi s námi hasiči. Příjemný pocit ještě umocnilo poděkování od zástupců vedení našeho sboru, kteří nám popřáli i nadále pevné zdraví a každému předali drobný dárek.

Tato zdařilá akce byla tradičně zakončena slibem, že se tak jako každý rok společně sejdeme.

Text i foto: Jirka