- Zpět - Školení obsluhy motorových pil
08.02.2014

V sobotu se v sokolovně sešlo 5 členů SDH Klučov a 2 kamarádi z SDH Poříčany, aby si rozšířili kvalifikaci na obsluhu motorových řetězových pil a rozbrušovaček. Kromě lektora nás čekal celodenní nabitý program, při kterém jsme se seznámili s různými typy řetězových pil, jejich konstrukcí a údržbou. Odpolední blok byl věnován především bezpečnosti práce a rizikovým způsobům kácení stromů. Celý výklad byl doprovázen praktickými ukázkami a videoprezentacemi. Na závěr museli všichni zpracovat zkušební test a tak dokázat, že si ze školení odnášejí nové znalosti a vědomosti.

Zatímco se účastníci školení potýkali s vypracováním testu, venku probíhal trénink mladých hasičů v téměř jarním slunečném počasí.

Text i foto: Jirka