- Zpět - Daruj krev s dobrovolnými hasiči
15.04.2011

V pátečních ranních hodinách se naše šestičlená výprava ( Kamča, Zdeněk, Michal, Jana Straková, Lucie a Barča) vydala do oblastní nemocnice v Kolíně, aby za náš sbor podpořila akci Daruj krev s dobrovolnými hasiči. Oproti I. ročníku této akce zde byla účast o třetinu vyšší, celkem se dostavilo 41 dobrovolníků ze všech sborů okresu Kolín. Po zaregistrování nás čekal celý nezbytný proces dárce. Nejdříve odebrat vzorky krve, předložit moč, změřit tlak, popovídat si o zdravotním stavu a počkat si na výsledek. Kdo prošel tímto náročným sítem mohl teprve darovat 450 ml krve. Z naší odhodlané šestice prošli do finále jenom Kamila se Zdeňkem, byli zdraví jako řípy a proto jako jediní se tak stali dobrovolnými dárci. Musíme však uznat, že to zvládli statečně. Podobně se „dařilo“ i ostatním, z celkového počtu 41 přihlášených bylo uznáno za způsobilé jen 29 dárců. Doufáme, že v příštím roce se nás tady sejde opět aspoň o třetinu víc.

Text i foto: Lucie
Některé obrázky byly s laskavým svolením Lídy použity z webu SDH Tuchoraz.