- Zpět - Daruj krev s dobrovolnými hasiči
24.09.2010

V pátek 24. září se v kolínské nemocnici konala akce, kterou vyhlásilo OSH Kolín s názvem „Daruj krev s dobrovolnými hasiči“. SDH Klučov reprezentovali tři členové a jeden dobrovolník. K  odběru se dostavila Janička, Fanda, já a Miloš. Námi nabídnutou krev si však nakonec odborníci vzali pouze od Janičky a Miloše, u Fandy se jim nelíbila hodnota krevního tlaku a mě k odběru nepustili z důvodu nedávno prodělané boreliózy.

Odběru se celkem zúčastnilo asi 30 osob, což k poměru k cca 2900 členů OSH je něco málo přes 1% a to opravdu není mnoho. Na jaře příštího roku tuto akci vyhlásíme znovu a pevně věřím, že nás přijde mnohem víc. Doufám, že se Janičce a Milošovi už množství krve vyrovnalo, prý pomáhá červené víno?!! Oba zaslouží poděkování nejen jménem našeho sboru, ale i z pozice okresní.

Text i foto: Kamila